Echipa noastră a început cantonamentul cu o remiză în meciul amical împotriva aztecilor de la Neftci Baku.

Antrenorul Nicolo Napoli a trimis un prim 11 pe teren format din:

Grahovac – Voicu, Mihalache, Ciucă, Anițoiu – Ciucur, Mitic, V. Gheorghe, Țigănașu – Andrei Cristea, Piccioni

Scorul a fost deschis în minutul 19 atunci când Țigănașu a profitat de pasă lui Mihalache.

În numai 6 minute, Ciucă a dublat avantajul după un corner perfect executat de V. Gheorghe.

Azerii au revenit în joc în minutul 34, reușind să înscrie, astfel că scorul înainte de pauză a fost de 2-1.

La pauză, au fost efectuate 4 schimbări în echipa noastră:

– Caparco în locul lui Grahovac

– Sato (jucător filipinez, aflat în probe) în locul lui Anițoiu

– Roman în locul lui Piccioni

– Frăsinescu în locul lui Ciucă

În minutul 57, scorul a devenit egal, 2-2. În timpul celei de-a doua reprize au mai evoluat pentru formația noastră și: Crețu, Goge, Badic, Bosoi, Moldovan și Chelaru.

În minutul 66, Dan Roman a obținut un penalty, acesta fiind transformat de către Andrei Cristea, 3-2.

Scorul final, 3-3, a fost stabilit în minutul 87.

Tânărul Boiciuc și Tarșa nu au jucat în acest meci amical, aceștia acuzând mici probleme medicale, în timp ce Lukacs Bole nu a fost folosit, acesta ajungând abia ieri în cantonamentul echipei.

Următorul meci amical va avea loc marți, 28 iunie, în compania turcilor din Osmanlispor, echipă la care joacă Torje și Rusescu.